Reklamní sdělení
E-shop snadno & rychlehttps://www.websnadno.czSystém WebSnadno nabízí moderní e-shop s podporou on-line plateb.
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czAutomatizace bankovních procesů. Sloučení účtů, uživatelé a práva, rychle vyhledávání.
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czUrychlíme procesy ve vašem e-shopu. Ověřujte bankovní převody efektivně.

V mých šesti letech k nám domů přivedli moji rodiče dlouhosrstého jezevčíka jménem Borek. První vzpomínka na něj? Vezli jsme si ho domů a on zvídavě pobíhal po autě a vše chtěl prozkoumat, včetně mě. Ale já se ho strašně bála, toho malého štěňátka. :-) Borek se dožil krásných osmnácti let a užila jsem si s ním jak krásné chvilky, tak i náročné chvíle, byl velmi tvrdohlavý.

Měla jsem to štěstí, že jsem se mohla setkat i služebními psy. Ne jako psovod, ale jako blízký pozorovatel. Všichni byli nádherní, ale Bar, pes mého táty, na mě zapůsobil velice. Velký, statný německý ovčák.

Po nějakém čase mi do života vstoupil Charlie, shih-tzu. Byl opravdu nádherný, pořídila jsem mu kamaráda Monty Jacke z Ivafre, alias Jery, také shih-tzu. Stali se z nich parťáci.

Časem do mojí smečky přišla Sany, fenka křížence kokršpaněla a hrubosrstého jezevčíka. Pocházela z ne úplně dobrých podmínek a také po celý život byla nedůvěřivá k cizím lidem.

Endy, opět shih-tzu, byl odebrán z nevhodných podmínek a svěřen do mé smečky. Byl to velmi nemocný a ztrápený pes. Z počátku si nikoho nevšímal, nebyl smutný jak bych čekala, spíš nás všechny totálně ignoroval. Časem se mi podařilo navázat s ním bližší kontakt. Ale co se ostatních psů týkalo, kamarád s nimi nikdy nebyl. Byl prostě svůj.

Jak jsem přišla k pracovním kavkazanům? Velice jednoduše. Potřebovala jsem spolehlivého psa na ochranu osob a majetku, tak proč si nepořídit Vulkaana. :-) Při výběru psa jsem zvažovala několik plemen a chovatelských stanic. Nakonec jsem si vybrala chovatelskou stanici www.listicka.info a zvolila jsem nejlépe jak jsem mohla. Díky psům z této chovatelské stanice mohu být členem www.caucasianovcharka.cz   Stala jsem se psovodem roku 2020 a získala 1.výkonnostní třídu psovoda CCOC. MultiMs. Vulkaan Lištička (CCOC) a Zora Lištička (CCOC) jsou psi, které respektuji a oni respektují mě. Fungujeme na vzájemné důvěře.

Jmenuji se Lenka Čápová a bude mi potěšením postarat se o Vaše psí parťáky a parťačky.